Cen tao

Dynamické vnitřní cviky pro zdraví,/ soubor 108 brokátů./, vycházejí z chování různých zvířat Draka, Tygra, Medvěda, Orla a Opice. Speciální cviky /Jelení, Jeřábí, Želví/, směrové cviky posilující nervovou soustavu a cviky pro formování postavy. Cviky jsou zaměřeny na umění pohybu a rytmu, hlubokého nádechu a dlouhého výdechu.Stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů. Stabilizují zdraví a prodlužují lidský život.

Speciální cviky:

Cviky pro formování postavy. Posilují a zpevňují všechny důležité svalové skupiny: prsa, ramena, paže, záda, boky, břicho, stehna, hýždě, lýtka, chodidla a snižují hmotnost. Trvale formují postavu a zlepšují držení těla. Zvyšují vitalitu a stabilizují emoce i tělesnou odolnost.

Cviky pro posílení nervové soustavy. Cviky pomáhají udržovat pružnost a odolnost celého nervového systému. Odstraňují stres a napětí a přispívají k prodloužení mládí. Všechny závažné zdravotní problémy mají svou příčinu v nervovém systému, jsou-li nervové impulsy pomalé, jsou pomalejší
i fyzické a mentální reakce a tím dochází k projevu rychlého stárnutí.

Uvedená cvičení zajišťuje klid a pohodu, zvyšuje aktivitu a vitalitu v každém věku.

Oční cviky. Podstatně zlepšují zrak a odstraňují chronické záněty. Jsou prevencí proti šedému zákalu a přispívají ke zmizení kruhů či váčků. Odstraní i další zdravotní potíže a napomáhají regulovat krevní tlak. Očních vad a chorob stále přibývá. Mnohým lidem brýle přímo vadí, nemohou si na ně zvyknout, mnohým působí komplexy.

Cviky pro posilování pohlavních orgánů. Napomáhají k léčení neplodnosti a poruch erekce i závažného onemocnění jako je krevní tlak, poruchy srdeční činnosti a rakoviny prostaty i dělohy. Neplodnost, poruchy prostaty a dělohy nejsou běžnou součástí stárnutí. Příčiny jsou v psychických problémech jako je stálá úzkost, deprese a strach.

Cvičením dosáhnete zvýšené aktivity a vitality pro plnohodnotný život i sexuální zdraví
v každém věku.

Pět tibetských cviků - klíč k trvalé kráse těla i duše. Posiluji vnitřní orgány, stabilizují emoce i duševní a tělesnou odolnost. Zvyšují aktivitu a vitalitu, napomáhají, aby tělo bylo pružné a pevné. Zlepšují pohyblivost kloubů, páteře, krevní oběh a lymfatický systém. Navozují dobrou náladu, klid a pohodu. Vesmírná energie proudící prostřednictvím čaker, otevírá pramen věčného mládí.

Když si udržujeme kondici a pružnost našeho těla v každém věku. To nám dává jistotu, vyšší sebevědomí a sebedůvěru. Posiluje naši psychiku a emoce, dávají nám pocit klidu a pohody, kterou potřebujeme pro všechny oblasti našeho života a činnosti. Poskytuje nám to pocit svěžesti, elánu a vždy dobrou náladu v každodenním životě

Každý je strůjcem svého štěstí a osud má ve vlastních rukou, zachová-li svou přirozenost, jež je jedinou formou a způsobem jeho existence. Současná doba je obdobím rozvoje technologií a změny životního stylu. Nové vědecké poznatky v oblasti informací mění i reálné podmínky každodenního života. Přináší to stále vyšší nároky na stabilitu lidského organismu a na lidskou psychiku.


Dynamické cviky:

1-cvik, Drak

Symbolizuje sílu, svrchovanou moudrost, sebeovládání a úspěšnost. Cvik pomáhá překonávat
pocit, hněvu a nepřátelství a zbavuje nás úzkostí. Působí na srdeční činnost, na cévy a na aktivitu tenkého střeva.

Zahajujeme v poloze vstoje, zhluboka se nadechneme do plných plic. (tibetský lámský nádech).
Pokrčíme jednu nohu tak, aby se opírala nad kolenem druhé nohy. Ruce upažíme ve výši ramen, jednu ruku ohneme v lokti tak, aby prsty směřovaly k prstům druhé ruky, zatnout prsty v pěsti
a dlouze vydechneme. Potom ruce vyměníme a cvik opakujeme na druhou stranu.

Druhá fáze cviku, pokrčíme druhou nohu a postupujeme stejně jako u první fáze. Důležitý je hluboký nádech a dlouhý výdech, při kterém silou svíráme ruce v pěst.


2-cvik,Tygr

Pomáhá nám k překonávání nepříznivých duševních stavů, vyvolaných úzkostí či nepřízní, vlastní neschopností se prosadit a nedostatkem ambicí. Doporučuje se k léčení jater, ke ztišení příliš napjatých nervů, k úpravě funkce žlučníku a k detoxikaci.


Zahajujeme ve stoje, zhluboka se nadechneme. Stoupneme si na špičky, nohy pokrčíme v kolenou
a ruce předpažíme, jako kdybychom se chystali skočit na kořist. Zatneme ruce v pěst a dlouze vydechujeme.


3-cvik, Medvěd

Napomáhá ke stimulaci myšlenkových pochodů, usnadňuje chápání a pomáhá vytváření povahové rozhodnosti.Působí na tvorbu enzymu sleziny, slinivky a na funkci žaludečního svalu. Doporučuje
se na zažívací poruchy, zvýšení či snížení koncentrace krevního cukru a léčí cukrovku.

Zahajujeme tím, že zůstaneme nehybně stát. Zhluboka se nadechneme. Pak mírně vysuneme břicho dopředu, jako medvěd a postavíme se na paty. Při výdechu jdeme dopředu po patách a dupeme. Jdeme tak dlouho dokud úplně nevydechneme. (minimálně deset kroků).

4-cvik,Orel

Stimuluje plíce, pokožku a tlusté střevo. Je dobrý pro překonání melancholie, beznaděje a deprese, které mohou být následkem, ale také příčinou plicních chorob. Doporučuje se při rozedmě plic, astmatu a kožních onemocněních.


Zahajujeme tím, že zůstaneme stát, zhluboka se nadechneme. Stoupneme si na špičky, ruce mírně od těla a pružně jdeme po špičkách dopředu a přitom vydechujeme.


Druhá fáze cviku posiluje vnitřní svalstvo rukou, které ve vyšším věku nejdříve ztrácí svoji pružnost
a pevnost. Ruce zapažíme a při tom vyvineme tlak, kterým se snažíme dostat co nejvýše k lopatkám. Dlaně jsou otočeny směrem vzhůru. Postavíme se na špičky, hluboce se nadechneme a kráčíme
po špičkách kupředu a zvolna po celou dlouze vydechujeme.


5-cvik, Opice

Ztělesňuje neomezenou aktivitu a uvolněnost, je vhodný pro lidi, kteří se cítí nesvobodní a omezení okolnostmi, které pramení z nedostatku volnosti. Doporučuje se pro posílení ledvin, močového měchýře a močových cest.

Zahajujeme ve stoje, zhluboka se nadechneme a při výdechu se zcela uvolníme. Poskakujeme
na místě po celou dobu dlouhého výdechu, přičemž pohyby se spontánně odvíjejí od momentální nálady.


Uvedené vnitřní cviky pro zdraví jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám
dávají okamžitou tělesnou krásu, ale často nám zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich
jemnou činnost. Teprve využíváním obou těchto systémů, lze dosáhnout dokonalé harmonie těla
a duše v každém věku.

Kniha Vnitřní cviky pro zdraví, http://docplayer.cz/111562-Vnitrni-cviky-pro-zdravi.html


Nabízíme kurzy na výše uvedená téma:

v KULTURNÍM CENTRUM NOVODVORSKÁ PRAHA.

- 4 dvouhodinové lekce, cena 1100,-Kč

Kurzy budou zahájeny, přihlásí-li se závazně 10 zájemců

mob.+420 735 762 022, Angel Buna, buna.a@seznam.cz

Dále nabízíme http://cviky.7x.cz/cen-tao/kurzy-a-seminareNABÍZÍME SOUKROMÉ INDIVIDUÁLNÍ LEKCE CVIKŮ A MEDITACE

v příjemném prostředí studia a nebo v pohodlí vašeho soukromí.

Součástí lekce je také seznámení vibrační meditaci, vipassana

a meditaci tao,- práce s dechem, sano masáže nebo naučíme

vás jak si samostatně můžete dělat dechové cvičení zaměřené

na posílení vašich vnitřních žláz, tělesné i duševní odolnosti.

1 hod./ 900,-Kč

Objednávky Angel Buna, mob. +420 735 762 022
Všichni toužíme po štěstí a radosti, nikdo nechce žít v trvalém utrpení, bolestech, strachu a smutku. Naše požitky
jsou příjemné nebo nepříjemné a to duševní i tělesné, navíc ovlivňuji naše myšlenky, nálady a zdraví. V taoismu je
jedna s hlavních metod, jak ovlivnit své emoce a navodit si vnitřní klid transformaci vědomého vnímáním./sate/ Vidět
věci takové jaké jsou a nesnažit se je změnit, pochopit naše reakce na rušivé emoce a zavrhnout je jako takové. Změnit
jen způsob,jak je chápeme a proměnit naši zmatenost na jasný náhled. Tím se naučíme zacházet s rušivými emocemi

Meditaci sate, zklidňujeme mysl a uvědomělou pozornost soustředíme na vědomé vnímání. Pozorováním jednotlivých
myšlenek a soustředění se na vnitřní pocity a vjemy. Zážitky v průběhu meditace sate, jsou individuální u každého jiné
a reflektuji náš zdravotní stav, naší psychiku, osobní zážitky a vjemů

Nastávají nevědomé tělesné pohyby, záškuby svalů, křeče, třes, chvění, návaly energie, svědění, vibrace, brnění, pálení, píchání, silné pocity horka či chladu v různých částech těla, tlaky uvnitř hlavy, nekontrolovatelný spontánní smích či pláč, extáze, blaženost a pocity velké radosti, lásky, míru, soucitu.

Navozuje se emoční nevyrovnanost, prudké změny nálad, zdánlivě bezdůvodné epizody přehnaného smutku, strachu, zloby, deprese. Projevy opakovaných vzpomínek a potlačených emocí z našeho vědomí během samočistícího procesu. Pocity slyšení různých zvuků, zvuk vodopádu, zpěv ptáků, bzučení, zvonění v uších apod. Změněné stavy vědomí, zvýšená vnímavost, spontánní transy, mystické zkušenosti, astrální obrazy, horko, podivná aktivita nebo blažené pocity v hlavě, obzvláště na temeni.

Mimosmyslové vnímání, intenzívní sebeuvědomování a citlivost, náhledy do vlastní podstaty, hlubší porozumění spirituální pravdám, přímé poznání rozšířené reality, transcendentální vědomé vnímání. Uvědomělé rozpoznáváme naše prožitky a nereagujeme na ně, pouze je pozorujeme vědomým vnímáním.Takový přístup mm dává, nový časový úsek mezi pocitem a reakcí. Umožni mám reagovat na podněty novým přístupem.

Vědomé vnímání nás zprošťuje myšlenek, které nás trápí. Místo abychom se s nimi zabývali, oprostíme se od původních nepříjemných pocitů. Pokud vnímáme například vztek dostatečné dlouho. Uvidíme, že se změní na něco jiného, jako je
pocit křivdy, smutku a pak vymizí. Není svázáno starými návyky a není zatíženo minulosti, ale dává nám možnost vidět
věci nově.

Vědomé vnímaní je meditativní uvědomění, vidět věci takové jaké jsou a to od okamžiku jejich vzniku do vymizení.
Opustíme myšlenky, které nás odvádějí od současnosti a soustředíme se na to, co prožívané „ tady a teď“
a to nám pomáhá:
- zvýšit schopnost ovládání emocí
- odstranění stresu, smutku, strachu a závislosti
- měnit negativní postoje na pozitivní
- řešit problémy a krizové situace
- udělat si jasno ve svých hodnotách
- začít naplňovat to, co skutečně chcete
- rozhodovat se, vždy podle vlastní vůle
- dosáhnout úspěšnosti v životě
- efektivněji navazovat kontakty a budovat důvěru
- zlepšit své jednání, komunikaci a zkvalitnit vztahy ve své okolí
- zvýšit úroveň naší mimovolné schopnosti
- podpořit svůj spirituální rozvoj

Získaný klid a pohodu pří meditaci sate, se snažit přenést na ostatní kolem nás. Za všech okolnosti, svým chováním,skutky, láskou a laskavosti.

Řízeným rytmickým dýcháním se v buňkách uvolňují bloky, které způsobují degenerativní onemocnění uvnitř buněk. Nemocná buňka, která se transformují a předávají svou energii nově tvořící se buňce. Jakmile se toto naprogramování podaří přerušit, vznikne možnost uzdravení.

Vědomé a řízené dýchání pří meditaci sate, reguluje na energii systému těla. Vyrovnává a zvyšujeme energii a tím si udržujeme stálou aktivitu a vitalitu. To nám dává možnost. Pracovat s naší vnitřní energii, která preventivně působit na
naše zdraví a má uzdravující účinky:
- posilují žlázy a vnitřní orgány, zvyšují vitalitu a stabilizuje emoce i tělesnou odolnost a tím schopnost předcházet nemocem.
- stimulují organismus, vyrovnávají hladinu energie a zlepšují funkci samotných vnitřních orgánů a prodlužují lidsky život.
- výrazně zlepšují trávení, látkovou výměnu a vyměšování
- posilují játra, žlučník, ledvin a močové cesty i detoxikace.
- posiluji tvorbu enzymu sleziny, slinivky
- léčí choroby, rozedmě plic, astmatu, dušnost a potíže s dechem i kožních onemocnění
- působí na srdeční činnost, vysoký a nízký krevní tlak
- vyrovnávají koncentraci krevního cukru a léčí cukrovku.
- stabilizuji sekreci životně důležitých hormonů a celého endokrinního systému.

Meditaci sate, dochází k odstranění stávajících rušivých emocí, které mají vliv na naše zdraví a projevují se v různých bolestech nebo jako vnitřní smutek, zloba nebo naopak radost. Vědomé vnímání je velmi důležité při dýchání sati a satori. Jde o dechové techniky starodávného Taoismu a Buddhismu. Které nás učí, že jen ten, kdo se s minulostí vyrovná, můžete teprve plně využit zkušenosti v současné životní situace. Tato učení nám ukazuji cestu k získání trvalého pocitu blažeností, štěstí, radosti, pohody a klidu.

V průběhu meditace, přecházíme sati do satori dýchání:

S a t i je schopnost prožívat psychické a tělesné jevy. Zvyšuje vnitřní a vnější bdělost, toto co probíhá v přítomném okamžiku.To napomáhá k tomu, že si vědomě uvědomujeme současné bolesti a pocity. Změní se i náš celkový pohled
na dění kolem. Situace vyhodnotit a řešit s jiného pohledu. V meditaci se soustředit na celou oboustrannou dráhu dechu
a jen tak se naučíme bdělostí, která nám vytváří podmínky k řešení věci novým způsobem.

S a t o r i je vnitřní procitnutí, vhledy, které při meditaci, řeší podvědomě náš současný tělesný a duševní stav přítomnost
a budoucnost. Rytmickým podvědomým dýcháním okysličujeme tělo do takové míry, že se z buněk uvolňují potlačované emoce. Prožijeme extázi univerzálního pročistění, naše vnitřní traumata se uvolní a získáme pohodu a klid.

Vědomé uvědomění, to je když se vědomě bděle soustředíme na naší mysl. Všude máme zněť vjemů, myšlenek, různých zvyků a návyků odhalujeme zmatek a chaos. Častí nedokončených myšlenek, potlačených emoci a pomíjivých nálad. Pak
si také uvědomíme rozptýleni a zmatek, které tvoří velkou část naší mentální aktivity. Hlavně se zaměřit na naše bolestivé emoční témata, které nám ztrpčují náš každodenní život. Znalost emočních témat nám pomůže uvědomit si, že nesoustředěnost vyvolává emoční chaos a že emoční problémy jsou přechodné a pomíjející.

Základních emoční témata, které nás trápí a braní nám žít plnohodnotný život, jsou:
-neschopnost byt milován a milovat někoho,
-obavy z toho, že nás ostatní zavrhnou, když nás opravdu poznají,
-nedůvěra, neustále podezření, že ti kdo jsou nám blízcí nás zradí,
-sociální vyloučeni, pocit že nikam nepatříme,
-selhání, přesvědčeni že v nic co děláme nejsme schopni uspět,
-podmaněni, neustále se podvolování se praním a požadavkům druhým,
-vyvolenost, pocit, že člověk je vlastně výjimečný a tudíž se vymyká běžným,
pravidlům a omezením.

Vědomé vnímaní řeší v meditaci, uvedená témata a rušivé emoce. Změnou a zpochybni naších starých návyky s využitím znalosti těchto emočních témat jako spouštěčů. Nově a to tak, že události kolem nás budeme vnímat a posuzovat podle
naši reakce a uvědomělé. Dochází nejen k emočnímu uvolnění a ke změně energetických polí, ale hlavně k harmonizaci
těla a duše. Je to důležitým procesem k posílení sebevědomí, sebedůvěry a napomáhá k rozvoji osobnosti. Charakteristický je dlouhodobý pocit obrovské duševní a fyzické síly a svěžesti, zvýšení intelektuálních schopností a psychická harmonie.

Celé tajemství spočívá v tom, najít cestu k vědomému vnímání sate. Řešení našich problémů, které nám ztěžují a ztrpčují náš každodenní život v přítomném okamžiku. Novou změnu nalezneme jen v aktivním přístupem při změny
sami sebe.

Je to důležitým procesem k posílení sebevědomí, sebedůvěry a napomáhá k rozvoji osobnosti. Navozuje dlouhodobý pocit obrovské duševně a fyzické sily, navozeni dobré nálady, zvýšeni intelektuálních schopnosti a psychické harmonie.
Toho je možno dosáhnout podobným tréninkem jako je trénink fyzický.

Nabízíme meditaci sate s použitím techniky sati a satori dýcháním, která je pozvolná a příjemná a má stejný účinek
a může se praktikovat samostatně nebo i v kolektivu.

Doporučujeme každému, kdo se chce trvale zbavit rušivých, negativních emocí, strachu, smutku a nemoci.

Účinky jsou nesmírně hluboké právě proto, že k nim dochází uvnitř každého z nás, bez jakéhokoliv řízení či zásahu
zvenčí.

Individuální konzultace a terapie: Angel Buna, mob. +420 732 366 112
 

S E M I N Á Ř:
- neděle dne 2.7. 2017. 
 / 9 až 18 hod./

Dynamické cviky, svět meditací, dechu a intuitivního léčení

1) Dynamické cviky, posilují žlázy a vnitřní orgány. Stimulují organismus, vyrovnávají
hladinu energie, stabilizují zdraví a prodlužují lidský život. Pomáhají odstranit stres,
hněv a úzkost, které jsou největšími nepřáteli našeho zdraví.

Dynamické vnitřní cviky jsou naprostým opakem fyzických tělesných cviků a různých
sportů, které nám často zatěžují chod vnitřních orgánů a narušují jejich jemnou činnost.
Teprve využitím obou druhů cvičení, lze dosáhnout dokonalé harmonie těla a duše.
Při dynamických vnitřních cvicích pro zdraví je možné se zaměřit na jednotlivé vnitřní
orgány k dosažení stabilního a trvalého zdraví.
 
2) Rytmický dech, pohyb, mentální techniky a intuitivní dýchání použijeme pro pročistění
energetických drah, což napomáhá k plnému uvědomění současných pocitů nebo bolestí.
Zdokonalí se paměť i všechny duševní schopnosti. 

a) Satori a sati dýchání má při meditaci sate  hluboké dlouhodobé psychické a léčebné
působení na tělo i duši. Jde o procitnutí, uvědomování a schopnost prožívat psychické
a tělesné jevy tak, jak probíhají v přítomném okamžiku. Řeší náš současný tělesný
a duševní stav. Zvládáte lépe stres a stresové situace, pozitivně a trvale řešíte problémy 
i krizové situace, zabraňuje vyhoření, rozvíjí duševní schopnosti a sebevědomí.
Dojde k rozhodnému vyrovnání se s minulostí. (nejde o rebirthing ani holotropní dýchání).

b) Přímý prožitek naší vlastní vnitřní reality, je technika sebepozorování, meditace
´Vipassana‘znamená pozorovat věci takové, jaké doopravdy jsou, ne jakými se zdají
být. Musíme proniknout skrze zdánlivou skutečnost, dokud nedosáhneme konečné  
pravdy celé mentální a psychické struktury. Když tuto pravdu zažijeme, naučíme
se přestat slepě reagovat, přestat vytvářet mentální nečistoty — a staré nečistoty
postupně přirozeně zmizí.

c) Vibrační meditace manter - zhluboka se nadechneme a při dlouhém výdechu vibrujeme
mantry a tato vibrační energie pročišťuje jednotlivé čakry: O a M vibruje - dutiny v hlavě.
(čakry 6 a 7), MA a NY vibrují - v ramenech a v prsou. (čakry 5 a 4 )  PE a GY vibrují
- v břiše a v žaludku. (čakry 3 a 2), HU a M vibrace - celého těla. (všechny čakry).
Vibrační energie - posiluje, stabilizuje vnitřní orgány.

S SEBOU: PŘEZŮVKY, DEKU, KARIMATKU, MEDITAČNÍ POLŠTÁŘ, POHODLNÝ ODĚV

KULTURNÍ CENTRUM NOVODVORSKÁ PRAHA


ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY: Angel Buna, mob.+420 735 762 022
CENA: 1 900,- Kč
Ubytování : je možné zařídit okolních penzionech.


ÚČAST NA OBOU AKCÍCH V SOBOTU A NEDĚLI , CENA 3000,-Kč


…můžete si objednat - jednodenní kurz i seminář - přijedeme k Vám

Propagujeme a vysvětlujeme poznatky a zásady, které odhalují logiku našeho života.

Jak poznat lépe sami sebe. Rozvíjet vlastní osobnost, na základě východních filosofii

Taoismu a Buddhismu


Předpokladem trvalého zdraví a dlouhodobého pozitivní myšleni, je dobrý tělesný stav

a duševní pohoda. To vytváří podmínky pro harmonii těla a duše, každý člověk by si měl

najít svou vlastní cestu…


Pravidelný pohyb a strava, která odpovídá našemu věku. Stabilizují a posilují naše vnitřních

orgánu a nervovou soustavy. Teprve pak, se můžeme plně věnovat posilováni své vůle, emoci

a duševnímu otevřeni.


Jeden ze způsobů, jak si udržet dobrou tělesnou kondici a duševní pohodu. Jsou vnitřní

cviky tao pro zdraví a meditace. Posiluji jednotlivé žlázy a vnitřní orgány. Stimuluji organismus,

vyrovnávají hladinu energie a stabilizují dlouhodobě zdraví. Navozují dobrou náladu, zvyšuji

naši aktivitu a vitalitu. Jsou opakem fyzických tělesných cviků a různých sportů, které nám

dávají okamžitou tělesnou krásu, někdy pravě na úkor tělesné únavy a přetíženi vnitřních orgánů.


Náš kolektiv lektorů vede: Ing.Angel Buna

-absolvoval kurzy a semináře v klášterech Tibetu, v Čině, Japonsku a Indii

-vedl kurzy v Peru, Portugalsku, Španělsku, Polsku a Slovensku.

- autor knih a textů naších web. stránek a blogu: http://ellib.bloger.cz

Články o našich aktivitách:
- příloha deníku PRÁVO, dne 20.5.2003
- časopis ReGeNeRaCe, číslo 7 / 2003
- časopis RING, číslo 48 / 2004
- časopis Meduňka, číslo 2/2014
- časopis Meduňka, číslo 8/2016

file:///C:/Users/Angel/Downloads/medunka_28_50_0716_Ix.pdf

- Česka televize, v pořadu "Barvy života"
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one